دستگاه چلنیوم

دستگاه چلنیوم
5 (100%) 1 vote

دستگاه چلنیوم | دستگاه خم چلنیوم

داستان دستگاه چلنیوم از جایی شروع می شود که هر کسی برای دریافت سهم بیشتری از بازار خود، تلاش میکند بهتر دیده شود. عموملا مغازه ها و فروشگاه ها باید به نحوی ، شغل و حرفه خود را برای رهگذران و مخاطبان مشخص کنند. اگر در خیابانی بدنبال مغازه بی نام و بدون تابلو بگردید قطعا کار شما خیلی سخت خواهد بود و اگر از کسی سوال بپرسید شمارا با آدرس یک مغازه یا فروشگاهی که بتوان براحتی انرا پیدا کرد ،راهنمایی میکند.

تابلوهای تبلیغاتی سردر مغازه و فروشگاه ها و دفاتر شغلی ، معمولا عامل مهمی برای شناخت مخاطبین از حرفه و پیشه شما و سهولت در آدرس دهی و پیدا کردن شما است . دستگاه چلنیوم با استفاده از الومینیوم و چلنیوم ، بوسیله ایجاد خم ها محاسبه شده ، حروف و طرحهای مختلف را بصورت حجم دار ایجاد میکند که هم خود این حروف درخشندگی خاصی دارند و هم میتوان بوسیله  نور پس زمینه آن را ، مشخص تر و با رنگ و جلا تر کرد. استفاده از دستگاه چلنیوم با این که قدمت چندانی در ایران ندارد اما  بسیار گسترش یافته بطوری که در هر خیابانی که باشید میتوانید تعدادی از نمونه طرح های چلنیوم را در تابلوهای تبلیغاتی مغازه ها و دفاتر ببینید.  به جرات میتوان گفت که آینده تابلوهای تبلیغاتی ، همین حروف خم شده چلنیوم هستند چرا که ویژگی های خاصی دارد و زیبایی زیادی به ورودی محل کسب و کار شما خواهد داد.

استفاده از دستگاه چلنیوم در تبلیغات

تبلیغات بخش بزرگی از استراتژی های هر کسب و کار است و سازمان ها و شرکتهای بزرگ ، بخش خاصی از سازمان را به ان اختصاص داده اند. حتی میتوان گفت بخش بزرگی از هزینه های شرکتها مربوط به بخش تبلیغات است. جذب نگاه بیینده و البته مهمتر از آن جذب نگاه مخاطب کسب و کار خود، شاید اولین قدم ومهمترین قدم باشد.تابلوهای تبلیغاتی علاوه بر این که میتوانند بیانگر زمینه وموضوع کسب و کار شما باشند، نمادی از سلیقه شما و اهمیتی که برای مشتری قائل هستید باشد. دستگاه‌های حروف ساز چلنیوم یکی از روش‌های متعدد ساخت تابلوهای تبلیغاتی و حتی تابلوهای سردر مغازه‌ها هستند. این دستگاه‌های می‌توانند حروف الفبا به زبان‌های مختلف را به‌راحتی خم کنند و نماهای زیبایی خلق کنند.

کار اصلی دستگاه چلنیوم ایجاد خم های دقیق و کنترل شده است. بنابراین با استفاده از دستگاه برش لیزر، یک ورق آلومینیوم یا چلنیوم را برش میدهند و سپس انرا درون دستگاه چلنیوم قرار میدهند. این دستگاه با محاسباتی ک انجام میدهد میتواند خمهای پی در پی روی این ورقه ایجاد کند که طرح خروجی دستگاه، یک شکل کلی یا بخشی از یک کلمه است.  بنابراین و با توجه به این قابلیت، صاحبان صنایع می‌توانند به کمک دستگاه حروف ساز چلنیوم تابلوهای متنوعی خلق کنند و تبلیغات و معرفی خود را بشکل زیبایی انجام دهند قیمت دستگاه چلنیوم و قیمت خدماتی که بواسطه آن ارائه میشود بقدری است که همه میتوانند با هر بودجه و هزینه ای از ان استفاده کنند.

آغاز راه دستگاه چلنیوم

در آغاز شکل گیری کسب و کارها در اجتماع شهری ، تابلوهای تبلیغاتی بصورت خطاطی و خوش نویسی روی پارچه یا ورق فلزی و نصب در محل مورد نظر بود. بعد از آن شیشه نویسی امری متداول و باب بود که بیشترین استفاده از آن میشود. اولین تابلوهای تبلیغاتی که به صورت برجسته تولید می‌شدند و شاید اولین نسل از چلنیوم بودند بوسیله چوب یا فیبر بریده میشدند. نوع جدید بعدی که برای تابلوهای تبلیغاتی جایگزین همه روشهای قبلی شدتولید حروف با استفاده از نئون بود. لوله های شیشه ای محتوی گاز نئون که با برق ولتاژ بالا بصورت یکنواخت روشن میشدند و درخشندگی مناسبی داشتند. بعد از مدتی به خاطر مشکلاتی که نئون داشت و هزینه بالای نگهداری آن و هزینه های بالای برق ، تابلوهای فلکس و بنر مدتی جای این نوع تبلیغات را گرفتند.

با ظهور دستگاه های برش لیزر و سی ان سی و تنوع متریال و مواد مصرفی تابلوهای تبلیغاتی دچار تحول نوینی شد.با ورود ال ای دی های رنگی استفاده از تابلوهای برجسته با نور پردازی مخصوص هم تحولی دوباره برای تابلوهای تبلیغاتی است .ال ای دی مزیتهای زیادی داشت .چرا که ال ای دی به نسبت سایر روشها دارای هزینه های کمتر طول عمر بالاتر و کیفیت نور بهتری است.

با ظهور دستگاه خم چلنیوم این صنعت به سمت استفاده از این تکنولوژی برگشت و حتی کارگاه‌های کوچک نیز به حروف چلنیوم و خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم روی آوردند. دستگاه‌های حروف ساز چلنیوم سرعت بالایی در تولید حروف دارد، تابلوهای زیبایی را خلق میکرد و قابلیت تولید حروف و طرحهای مختلف چلنیوم را داشتند، و حتی از نور کافی برای درخشش بهره میبرد. به همین دلیل دستگاه حروف ساز چلنیوم به‌راحتی به بازار مصرف وارد شدند و بازار خوبی برای خود پیدا کردند.

یکی دیگر از مزیت‌های مهم دستگاه خم کن حروف چلنیوم استفاده از آن در فضاهای مختلف برمی‌گردد. به‌عنوان‌مثال، اگر دارای یک کارگاه کوچک هستید، نگرانی خاصی در رابطه با تهیه این دستگاه نداشته باشید. دستگاه خم کن چلنیوم انواع مختلف در سایزهای مختلفی دارد و می‌توانید با توجه به محل کار خود، سایز مناسب آن را انتخاب کنید. از طرفی قیمت دستگاه ساخت حروف چلنیوم به صورتی است که نیاز به منابع مالی خیلی بالا ندارد و قیمت آن نسبتاً متعادل است.

روش کار دستگاه چلنیوم

ساخت حروف چلنیوم چندان سازوکار پیچیده‌ای ندارد و براحتی میتوان کار با ان را یاد گرفت.برای کار با دستگاه چلنیوم یک دستگاه برش لیزری یا دستگاه برش CNC  نیاز دارید تا طرح اولیه را روی ورق چلنیوم برش بزند. درواقع، دستگاه حروف ساز چلنیوم و دستگاه برش لیزری یا CNC یکی نیستند و باید به صورت مجزا استفاده و خریداری شوند. قطعات چلنیوم و آلومینیوم آماده شده توسط دستگاه برش، در مرحله دوم وارد دستگاه ساخت حروف چلنیوم می‌شوند.

دستگاه حروف ساز چلنیوم دارای یک نرم افزار کامپیوتری است که کاربر از طریق آن طرح مورد نظرش را وارد دستگاه میکند. نرم افزار اختصاصی دستگاه خم کن حروف چلنیوم بسیار دقیق بوده و امکان ساخت انواع حروف با هر ظرافتی را به شما می‌دهد. همچنین این نرم افزار امکان کنترل کردن دستگاه را بسیار ساده می‌کند و نیازی به مهارت بالا برای استفاده از دستگاه حروف ساز چلنیوم ندارند.

خرید دستگاه چلنیوم

دستگاه خم چلنیوم ، انواع و ابعاد مختلفی دارد که  هنگام خرید باید به موارد زیادی درباره آن دقت کرد. اولین عاملی که معمولاً مدنظر قرار می‌گیرد ، هماهنگی سایز دستگاه حروف ساز و میزان کار تولیدی کارگاه شماست. مطابقت اندازه دستگاه و اندازه سفارشاتی که کارگاه شما برای تولید چلنیوم دارد علاوه بر افزایش بهره وری کارگاه شما ، ارامش خاطری به لحاظ اماده سازی به موقع سفارش برای شما دارد.

به تعریف دیگر اگر سفارشات بسیار محدودی دارید نیاز به تهیه دستگاه نخواهید داشت ولی در صورتی که سفارشات شما تعداد بالاتری دارد و افق دید بهتری در این سفارشات دارید حتما جهت تهیه دستگاه خم چلنیوم اقدام نمایید چرا که بازگشت سرمایه مناسبی دارد و سود آوری آن قابل توجه است.

مورد دوم که به هنگام خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم مدنظر قرار دهید، قیمت دستگاه با توجه به بودجه است. قیمت دستگاه حروف ساز چلنیوم تابع تجهیزات دستگاه، قابلیت‌های آن و همچنین تجهیزات اضافی همراه دستگاه است. بنابراین هنگام خرید دستگاه ساخت حروف چلنیوم به انتظارات خود از دستگاه و قابلیت‌های آن توجه داشته باشید و قیمت مناسب دستگاه حروف ساز چلنیوم را با در نظر گرفتن بودجه خود انتخاب کنید.

عواملی مانند مواد استفاده شده در ساخت حروف چلنیوم، میزان تولید کارگاه شما، نوع تابلو چلنیوم تولید شده و همچنین نحوه نورپردازی نیز باید در فرایند خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم مدنظر قرار گیرند. از طرفی تغییرات نرخ ارز می‌تواند بر قیمت دستگاه ساخت حروف چلنیوم تأثیرگذار باشد و به هنگام خرید دستگاه حروف ساز چلنیوم به همه این عوامل توجه داشته باشید.

قیمت دستگاه چلنیوم ساز

پس از ورود نسل اول انواع دستگاه چلنیوم به ایران این دستگاهها از قیمت بالایی برخوردار بودند ولی قیمت دستگاه چلنیوم ساز امروزه با توجه به نوع دستگاه کیفیت ساخت برند و نوع قطعات مصرفی در تنوع زیادی برخوردار است . نوع سرویس و خدمات فروشنده دستگاه نیز تاثیر به سزایی در قیمت دستگاه حروف ساز چنلیوم خواهد داشت.هر چه دستگاه با کیفیت تر معروف تر و دارای خدمات بهتر بخواهید باید قیمت بالاتری بپردازید.