دستگاه بنر

دستگاه بنر
3.4 (67.64%) 55 votes

دستگاه بنر دستگاهی است که توانایی چاپ با ابعاد بزرگ تا بسیار بزرگ را دارد. محبوبیت این دستگاه بدلیل ابعاد چاپ بزرگ آن است. چاپ بنر با سرعت نسبتا خوب و قیمت تمام شده مناسب توسط این دستگاه انجام می‌شود. با دارا بودن انواع متنوع شامل بیش از ۲۰ مدل حرفه‌ای در سایزها، کیفیت‌های چاپ و سرعت‌های متفاوت بیشتر نیاز بازار در این بخش را پوشش داده است.

معمولا ابعاد بنرهای چاپ شده بطور قابل ملاحظه‌ای بزرگ است؛ و برای اطلاع‌رسانی در فضای باز ومحیط شهری استفاده می‌شود. به این دلیل به این دستگاه‌ها، چاپ Outdoor گفته می‌شود. مورد دیگر اینکه کیفیت چاپ دستگاه بنر معمولا برای فاصله‌های دور بسیار مناسب است. اما در فاصله نزدیک نقاط پاشش رنگ براحتی دیده می‌شود. برای همین به آنها دستگاه چاپ بیرونی یا Outdoor گفته می‌شود.

 

سرعت چاپ دستگاه بنر

برای انتخاب یک دستگاه بنر مناسب کارتان ، باید نوع چاپ و میزان سفارشات را در نظر بگیرید. یک مدل ساده دستگاه میتواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما باشد؛ و خیلی خوب و راضی‌کننده عمل کند. اما دقت کنید که برای حجم بالای چاپ و یا کیفیت بهتر چاپ نیاز به دستگاه پیشرفته‌تری دارید که بتواند بنر را با سرعت بالاتری چاپ کند و از کیفیت آن کاسته نشود.

اندازه خود دستگاه و اندازه تصویری که قصد چاپ آنرا دارید میتواند عمل چاپ را برای شما مشکل ساز کند.اگر اندازه دستگاه کوچک باشد قادر به چاپ تصاویر بسیار بزرگ نخواهید بود. پس لازم است با درنظر گرفتن محیط کارگاه، اندازه مناسبی از دستگاه بنر را سفارش دهید تا بهترین استفاده را ببرید.

تماس با سیمای شهر

همین الان میخواهم مشاوران سیمای شهر با من تماس بگیرند

اپراتور دستگاه بنر

اینکه یک فرد خاص را بعنوان اپراتور دستگاه قراردهید یا هریک از پرسنل شما بتوانند با دستگاه کار کنند در طول عمر دستگاه و کیفیت سفارشات تاثیر دارد. بهتر است براساس برند و مدل دستگاه خودمهارت‌های لازم را به یک نفر آموزش دهید و او مسئول دستگاه باشد. البته اگر در کارگاه خود چند دستگاه چاپ بنر دارید؛ میتوانید در مورد همه دستگاه‌ها، آموزش لازم را به پرسنل ارائه دهید اما همیشه بهتر است هر دستگاه در اختیار یک نفر باشد.

نکته همه دیگر اینکه، در هنگام خرید دستگاه چاپ بنر حتما از فروشنده بخواهید که آموزش لازم را به یکی از پرسنل شما ارائه دهد. همچنین لازم است از پشتیبانی و خدمات پس‌از فروش دستگاه نیز مطمئن شوید. مخصوصا اگر این اولین دستگاه چاپ بنر شماست حتما این آموزش‌ها و خدمات جانبی لازمتان خواهدشد.

مزایای استفاده از دستگاه بنر

دستگاه بنر ، تصاویر را در اندازه‌های خیلی بزرگ و با قیمت مناسبی چاپ می‌کند.هزینه تمام‌شده چاپ و سرعت چاپ این دستگاه‌ها بزرگترین مزیت آنهاست که باعث شده خیلی زود جایگاه خوبی برای خود پیدا کنند.

امروزه تقریبا در همه‌جای دنیا به جای استفاده از کاغذ، از بنر استفاده می‌کنند.مهمترین دلیل آن مقاومت جنس بنر در برابر رطوبت هوا و باران و تابش آفتاب است. متریال کاغذ در این ابعاد هم خیلی گرانتر تمام می‌شود؛ هم تحمل مقاومت در برابر باد و تابش آفتاب و باران را ندارد. باد براحتی کاغذ را پاره میکند و افتاب خیلی زود ظاهر آن را رنگ‌باخته و کهنه میکند. باران هم که تقریبا چیزی از آن باقی نمی‌گذارد. اما جنس بنر از پلاستیک است که سه مورد بالا تقریبا هیچ اثری رو آن ندارد و مدت زیادی می‌تواند کیفیت و ظاهر خود را حفظ کند.

نکته دیگر اینکه کاغذ بدلیل بافت سلولز آن رنگ را به لایه‌های درونی خود جذب می‌کند و میزان بیشتری از رنگ برای یک چاپ با کیفیت لازم می‌شود. تقریبا دوبرابر. ولی پلاستیک بنر بدلیل جنس غیرقابل نفوذ با لایه نازکی از رنگ، خیلی سریع چاپ خورده و رنگ کمتری مصرف می‌کند. خود این موضوع هزینه تمام شده را کاهش می‌دهد.

 

گسترش استفاده از دستگاه بنر

کیفیت چاپ ، ماندگاری و هزینه تمام‌شده چاپ بنر عامل مهمی برای گسترش خرید و استفاده از دستگاه بنر شده است. با افزایش استفاده عموم جامعه از بنر و فلکسی، دستگاه‌های چاپ بنر هم توجه اهالی صنعت تبلیغات و چاپ بویژه صنایع تولیدی را به خود جلب کرده است.

تولیدکنندگان و یا صاحبان مشاغل تعداد زیاد مخاطب دارند به این نتیجه رسیده‌اند که بجای برون سپاری چاپ آگهی و تبلیغات ، با خرید و نصب یک دستگاه بنر، در بخشی از هزینه های جانبی صرفه‌جویی نموده و قسمتی را به عنوان حوزه ی اطلاع رسانی و تبلیغات به وسیله‌ی چنین دستگاهی تجهیز کنند.

  برای خرید دستگاه بنر همین ۴ نکته را بدانید کافی است. این فرصت را از دست ندهید

یک ایمیل معتبر وارد کنید تا همزمان با گوش دادن آنرا برای شما ایمیل کنیم تا همیشه در دسترس‌تان باشد

پادکست صوتی

مراقبت از دستگاه بنر

دستگاه بنر در عین اینکه دستگاهی هوشمند و کارامد است، اما برای عملکرد درست نیاز به رعایت نکات فنی ظریفی دارد که بر عهده اپراتور دستگاه بنر است. دقت به این نکات ساده در استفاده از دستگاه بنر هم عمر دستگاه را بالا می برد و هم باعث بالا ماندن کیفیت چاپ دستگاه بنر می‌شود.

 نگهداری از دستگاه بنر

البته این مراقبت ها جنبه‌های مختلفی دارد و هرچه بیشتر مراقب دستگاه خود باشید سالهای بیشتری برای شما کار خواهد کرد. یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن دقت شود اینست که اپراتور باید مراقب کپ کردن دستگاه باشد.گران قیمت‌ترین و مهمترین قطعه در دستگاه چاپ، هد دستگاه بنر است. مراقبت از هد دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که در نگهداری و مراقبت هد سهل‌انگاری شود مشکلات زیادی برای دستگاه ایجاد می‌شود.

هد دستگاه بنر

ایجاد اشکال در هد علاوه بر اینکه عمر آن را کاهش می‌دهد و هزینه‌های گزافی را به مجموعه تحمیل می‌کند، کیفیت چاپ را نیز به شدت کاهش میدهد و همین موضوع خود به نوعی مشکلات عدیده ای را به چاپخانه تحمیل می کند. یکی از مواردی که در مراقبت از هد دستگاه بنر اهمیت دارد ، کپ کردن درست هد است.

کپ کردن  آخرین اقدامی است که اپراتور باید انجام دهد و گاهی عجله باعث می شود تا کپ دستگاه بنر به خوبی انجام نشود. البته در دستگاه‌هایی مثل دستگاه اکوسالونت که کپ اتوماتیک دارد، کار ساده‌تر و مطمئن‌تر است. البته به نظر می رسد نسل جدید انواع دستگاه بنر از این سیستم بهره ببرد تا مشکلات این چنینی به حداقل برسد.

کانال تلگرام

پرچ کردن

یکی از کارهایی که باید بطور مرتب و دقیق انجام شود پرج کردن دستگاه است. پرچ کردن دستگاه بنر باید به موقع انجام شود . پرج کردن دستگاه شاید کاری ساده و پیش پا افتاده به حساب بیاید ولی باید مورد توجه قرار گیرد تا مشکلاتی برای هد دستگاه ایجاد نشود. همانطور که مشخص است یکی از مهمترین موارد در مراقبت از دستگاه بنر، مراقبت از هد دستگاه است که هرچه بهتر به آن رسیدگی شود کارایی بیشتر و بهتری خواهد داشت.

تمیز نگه‌داشتن

تمیز نگه داشتن دستگاه از چند جهت اهمیت دارد. یکی ظاهر کارگاه و دستگاه را مرتب جلوه میدهد. دو اینکه کثیفی باقی مانده موجب خراب شدن سفارش چاپ شده نمیشود و سوم  و ساده ترین دلیل اینکه به لباس شما این رنگهای باقی مانده سرایت نمیکند .
اگر دستگاه بنر با رنگهایی که بر روی بدنه ریخته کثیف شود خیلی زود به یک دستگاه بد ریخت بدل می شود که گویی سال ها از عمر آن می گذرد. این در آینده و در زمانی که قصد فروش این دستگاه را داشته باشید نیز تاثیرات منفی زیادی بر روی خریدار می گذارد. سعی کنید به اپراتور توصیه کنید که روزانه دستگاه را از رنگ و جوهر و سالونت پاک کند.

روغن کاری

روغن کاری ریل و بلبرینگ دستگاه بنر هم از نکات مهم دیگر است. این کار می تواند عمر دستگاه بنررا بالا ببرد. روغن کاری باید به صورت منظم انجام شود. البته میزان روغن کاری نباید به حدی باشد که اصطلاحا شُره کند و موجب خرابی مدیای چاپ شده شود.
نکته اخر اینکه دستگاه بنر یک دستگاه امن و بدون خطر است اما اگر دقت کافی را به کار نبرید می تواند خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند. دستگاه بنر وقتی روشن می شود دیگر با هیچ کسی شوخی ندارد و می تواند خطر آفرین باشد. در نتیجه در درجه اول سعی کنید افراد متفرقه را به محل چاپخانه راه ندهید.
در واقع این افراد هیچ اطلاعاتی از دستگاه بنر و خطرات آن ندارند و به همین علت ممکن است خطراتی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. علاوه بر این خود شما نیز تا می توانید نکات ایمنی را رعایت کنید. نکات ایمنی استفاده از دستگاه بنر آنقدر هم سخت و پیچیده نیست اما بهتر است همین نکات ریز که تکنسین دستگاه به شما گوشزد کرده است را رعایت کنید تا خدای نکرده خطری شما را تهدید نکند.

 

روش کار با دستگاه بنر

در موردروش کار با دستگاه بنر باید عرض کنیم که باید از همان آغاز کار روزانه شروع کنیم. اپراتور با ورود به محیط کارگاه باید ابتدا دمای محیط را بررسی کند. در فصول سرد، قبل از اینکه دستگاه را روشن کند، بهتر است برای گرم کردن محیط و یا هد دستگاه تصمیمی گرفته شود.

بهترین راهکار استفاده از هیتر خود دستگاه است که اکثر خدمات جانبی محصول را در بر دارد؛  اما اگر دستگاه بنر  شما دارای هیتر هد نیست ، از هیتر برقی دستگاه که روی دستگاه بنر نصب است  استفاده می‌شود .این هیتر دمای گالن های جانبی جوهر یا ساب تانک ها را بالا میبرد.همچنین دستگاههای جدید دارای هیتر بر روی کرییج دستگاه میباشند که هد را گرم می‌کنند.

بعد از این که دمای هد و دستپاه مناسب شد  اولین کار بررسی لیست تحویل روز جاری است تا مواردی که قرار است در روز پیش رو به صورت برنامه ریزی شده چاپ شود مشخص شود. در این لیست حتما باید ابعاد مشخص شده باشد تا اپراتور بتواند اگر دو چاپ می توانند بر اساس ابعاد متریال بنر در کنار هم چاپ شوند، چیدمان لازم را صورت دهد. البته این ها همگی موارد برنامه ریزی شده است و این شغل، شغل پیش بینی نشده هاست!!

بعد از بررسی،  اقدامات لازم برای چاپ روی مدیا انجام میشود. طبق لیست تحویل باید فایل هایی به هر طریق ( USB ، شبکه ، تلگرام و … ) از طرف طراح به اپراتور تحویل شود تا وی بتواندطرح کلی چاپ را به دستگاه بنر  وارد کند. اولین فایل مورد نظر برداشته شده و به نرم افزار ریپ دستگاه برده می شود، در اینجاست که نرم افزار ریپ ، تصویر را به کدهایی تبدیل می کند تا قابلیت چاپ داشته باشند.  تصویری که قرار است چاپ شود. تعداد پس از چاپ در سرعت و در عین حال کیفیت چاپ تاثیر گذار است.

با مشخص شدن این موارد، اپراتور دستور چاپ را به دستگاه می‌دهد. کرییج دستگاه بنر از استراحتگاه یا پارکینگ خود بیرون آمده و به صورت افقی اولین حرکت را بر روی بنر آغاز می کند تا پاس اول به چاپ برسد.

بر اساس آنچه که مشخص شده است ، کرییج می تواند در برگشت نیز پاس دوم را چاپ بزند و یا اینکه بدون چاپ به محل شروع خود برگشته و پاس دوم را دوباره از نقطه صفر شروع بکند. در هر دو حالت، وقتی که پاس اول زده می شود، بنر توسط غلطک ها به اندازه مشخص شده ای جلو کشیده می شود تا آماده چاپ پاس بعدی شود. هرچه تعداد پاس بیشتر باشد ، میزان جلوکشیدن بنر کمتر است.

دستگاه اکوسالونت – معروفترین انواع دستگاه بنر

دستگاه اکوسالونت از مقبولترین انواع دستگاه چاپ لارج فرمت است . به دلیل استفاده از جوهرهای محافظ محیط زیست و بدون بو به اکوسالونت معروف اند. در حقیقت، برای بسیاری از پرینترهای بزرگ و پرینترهایی که برای چاپ لارج فرمت استفاده می‌شوند، اکوسالونت یک شیوه محبوب و پرکاربرد محسوب می‌شود. شما میتوانید لیست قیمت دستگاه ها را مشاهده فرمایید و از شرایط فروش اکوسالونت با خبر گردید و یا با پرفروش ترین دستگاه اکوسالونت سیمای شهر آشنا شوید

اکوسالونت (Eco-solvent) یک نوع جوهر بدون آب است که با استفاده از عصاره اترهای ساخته شده از روغن‌های معطر ساخته شده است. این نوع جوهر نسبت به جوهرهای سالونت از قیمت بالاتر و سلامت زیست‌محیطی بیشتری برخوردار است و به همین دلیل در چند سال اخیر محبوبیت بسیاری بین چاپگرهای بزرگ مانند فرایند چاپ بنر کسب کرده است.

دستگاه اکوسالونت و راه جدید کسب درآمد

با استفاده از دستگاه اکوسالونت میتوانید بر روی متریالهای جدید عمل چاپ را انجام دهیدو از کسب بازارهای جدید لذت ببرید. چاپ بر روی کاغذ دیواری چاپ بر روی پارچه های جدید قابل چاپ و همچنین چاپ با کیفیت بر روی شبرنگ استیکر و پی وی سی از جمله معروف ترین بازارهای چاپی برای این دستگاه پرقدرت است. سیمای شهر دارای تجارب متعدد به همراه با کیفیت ترین دستگاه چاپ گزینه مناسب برای شما خواهد بود.تخصص و تعهد ما ضامن موفقیت شماست

 

 

دیدگاه (4)

 • ایمان حدادی پاسخ

  رنگ استاندارد چیه اوی فوتوشاپ و میگین یا رنگ خود دستگاه؟

  مهر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۷:۳۷ ب.ظ
  • admin پاسخ

   درود هر جفتشون باید روی CMYK تنظیم شده باشند

   خرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۰ ب.ظ
 • امیرحسین پاسخ

  سلام.
  من خیلی سرعت چاپ دستگاهم پایینه؟ به چه آیتم هایی بستگی داره؟

  خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۸:۴۸ ق.ظ
  • admin پاسخ

   درود.
   این مورد نیاز به بررسی بیشتری دارد. شاید با یک سرویس ساده ، بهبود چشمگیری داشته باشید. اما بطور کلی نوع دستگاه ممکن است سرعت بالایی نداشته باشد

   خرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۱ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *